کد خبر : 208436
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مهر 1402 - 14:06

مزایا و معایب کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری – دانلود

مزایا و معایب کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری – دانلود

  پس از اینکه ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا کرد، شاهد تغییرات بسیار زیادی در سبک زندگی انسان‌ها بودیم. یکی از زمینه‌هایی که در آن تحولات بسیاری به وجود آمد، نظام آموزشی در جهان بود. بسیاری از کلاس‌های حضوری پس از شیوع این ویروس تعطیل شدند و کلاس‌های آموزش مجازی و آنلاین جایگزین کلاس‌های

 

پس از اینکه ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا کرد، شاهد تغییرات بسیار زیادی در سبک زندگی انسان‌ها بودیم. یکی از زمینه‌هایی که در آن تحولات بسیاری به وجود آمد، نظام آموزشی در جهان بود. بسیاری از کلاس‌های حضوری پس از شیوع این ویروس تعطیل شدند و کلاس‌های آموزش مجازی و آنلاین جایگزین کلاس‌های فوق شدند. در کلاس‌های آنلاین دانش آموزان و معلمان دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشتند و شرکت در کلاس‌های درس از طریق پلتفرم‌های مختلف مثل شاد، اسکای روم، اسکایپ، نرم افزار زوم و غیره انجام می شد. دانش آموزان با استفاده از این پلتفرم ها در کلاس ها حاضر شده و آموزش‌های مورد نیاز خود را دریافت می‌کردند. کلاس‌های آموزش مجازی با وجود مزایای بسیار زیادی که دارند، از یک سری معایب نیز برخوردار هستند. ما در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

مزایا و معایب کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری  - خدمات کامپیوتری تلفنی

آموزش آنلاین چیست؟ 

آموزش آنلاین به این معنی است که دانش آموزان و دانشجویان از اینترنت، کامپیوتر و موبایل برای ارتباط با معلمان و استادان خود استفاده می‌کنند و کلیه تعاملاتی که بین آنها انجام می‌شود، در بستری الکترونیکی صورت می‌پذیرد. در آموزش آنلاین نیاز نیست که فرد در مکان خاصی حضور داشته باشد و در هر مکانی که دوست دارد می‌تواند در کلاس‌های آنلاین شرکت کند. در آموزش آنلاین امکانات مختلفی در اختیار اساتید و معلمان و نیز دانش آموزان قرار دارد تا به راحتی بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بنابراین امکان برقراری تماس ارتباط صوتی و تصویری در آموزش آنلاین فراهم می‌باشد. به طور کلی آموزش آنلاین نسبت به آموزش حضوری از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است.

برای دریافت راهنمایی بیشتر در رابطه با آموزش آنلاین میتوانید با کارشناسان رایانه کمک با استفاده از تلفن های ثابت : ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و شماره: ۰۲۱۷۱۲۹ برای ارتباط از طریق موبایل تماس بگیرید تا به جواب سوالاتتان برسید. البته اگر شما سوالات دیگری هم داشتید که به حوزه نرم افزار، تعمیر سخت افزار، موبایل، تکنولوژی های جدید، بازی های مختلف و مواردی از این دست مربوط می شد، خیلی راحت می توانید با رایانه کمک تماس بگیرید. چرا که کارشناسان رایانه کمک به همه مسائل مربوط به این حوزه ها کاملا مسلط هستند.

مزایای آموزش آنلاین 

در این بخش از مقاله قصد داریم مزایای مختلفی که آموزش آنلاین به همراه دارد را برای شما عنوان کنیم:

نداشتن محدودیت زمانی و مکانی 

یکی از دلایلی که سبب محبوبیت آموزش آنلاین نسبت به آموزش حضوری شده این است که در این نوع آموزش، فرد آموزش گیرنده در هر زمان و مکانی می‌تواند به کلاس‌های درس پیوسته و آموزش‌های لازم را دریافت نماید. بنابراین فرد محدود به یک زمان یا مکان خاص نخواهد بود.

هزینه کمتر 

به دلیل آنکه در آموزش آنلاین فرد آموزش گیرنده نیازی به خروج از منزل ندارد، یک سری هزینه‌های جانبی به صورت خودکار حذف خواهد شد. مثلاً دیگر نیازی به پرداخت هزینه سرویس یا هزینه حمل و نقل از منزل به مدرسه و بالعکس وجود ندارد. دانشجویانی که از شهرهای مختلف در شهرهای دیگر مشغول تحصیل هستند در آموزش آنلاین به مراتب هزینه‌های کمتری را مصرف خواهند کرد. علاوه بر این افراد شاغل که توانایی شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند، با شرکت در کلاس‌های آنلاین به راحتی می‌توانند تحصیلات خود را تکمیل نمایند و شرکت در این کلاس‌ها برای آنها از نظر اقتصادی صرفه بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت.

راحتی و آرامش 

از دیگر مزایایی که آموزش آنلاین نسبت به آموزش حضوری دارد، این است که دانش آموزان با راحتی و آرامش بیشتری می‌توانند در کلاس‌های درس شرکت کنند. این در صورتی است که دانش آموزان و دانشجویان برای شرکت در کلاس‌های حضوری می‌بایست از لباس‌های مخصوصی استفاده می‌کردند و این موضوع خود می‌توانست راحتی آنها را بر هم بزند. اما در کلاس‌های آنلاین این افراد با هر لباسی که راحت‌تر هستند می‌توانند در کلاس‌ها شرکت کنند. همچنین در مواقعی که شما خسته هستید می‌توانید به صورت درازکش یا لم داده در این کلاس‌ها شرکت کنید و نیازی به نشستن پشت صندلی برای شرکت در این کلاس‌ها وجود ندارد. این در صورتی است که برای شرکت در کلاس‌های حضوری فرد حتماً می‌بایست به صورت رسمی در پشت صندلی‌ها و نیمکت‌ها، در کلاس‌ها شرکت کند.

پس استفاده از نرم افزارهایی مثل اسکایپ برای شرکت در کلاس ها می تواند راحتی و آرامش شما را به دنبال داشته باشد. برای دانلود رایگان نرم افزار اسکایپ، می توانید از طریق لینک “ دانلود  اسکایپ ” اقدام کنید.

مزایای آموزش آنلاین - پشتیبانی کامپیوتری به صورت تلفنی

معایب آموزش آنلاین 

آموزش آنلاین در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد، یک سری معایب نیز دارد که در این بخش از مقاله به آنها خواهیم پرداخت:

افزایش گوشه‌گیری 

دانش آموزان و دانشجویان با حضور در کلاس‌های درس اقدام به برقراری ارتباط با یکدیگر نموده و تعاملات اجتماعی آنها در طول این ارتباطات بهبود پیدا می‌کند. اما فراگیر شدن آموزش آنلاین سبب شده تا دانش آموزان نتوانند به صورت مستقیم با یکدیگر تعامل برقرار کنند و این موضوع به افزایش گوشه‌گیری آنها منجر شده است. این گوشه‌گیری و انزوا می‌تواند در آینده آسیب‌های جبران ناپذیری بر پیکره زندگی افراد وارد نماید.

نیاز به اینترنت 

از جمله مشکلات اصلی آموزش آنلاین این است که به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت در برخی نقاط، بسیاری از افراد به هنگام حضور در کلاس اتصالشان به مراتب قطع و وصل می‌شود و این موضوع در طولانی مدت می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. بنابراین امکان فراگیری درس برای افرادی که به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند دشوار خواهد شد. همچنین ممکن است در حین دانلود فایل های مختلف با افت سرعت زیاد مواجه شوید و به دردسر بیافتید. برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنیم مقاله “ افت سرعت دانلود ” را مطالعه کنید.

معایب آموزش آنلاین - رایانه کمک

جمع ‌بندی 

در این مقاله سعی کردیم مزایا و معایبی که آموزش آنلاین نسبت به آموزش حضوری در بر دارد را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم تا در نهایت به یک جمع بندی مناسب در خصوص این نوع آموزش که در جهان فراگیر شده است برسیم. آموزش آنلاین می‌تواند از جهات بسیار زیادی منافع بسیاری به دنبال داشته باشد و نمی‌توان از فواید بسیار بالای آن چشم پوشی کرد. مثلاً با کاهش حمل و نقل جهت حضور در کلاس‌های حضوری، علاوه بر کاهش هزینه‌ها آلودگی محیط زیست نیز کاهش پیدا خواهد کرد. اما این نوع آموزش می‌تواند به کمتر شدن تعاملات و گوشه‌گیرتر شدن افراد در آینده من منجر شود و تاثیرات جدی بر روی تعاملات اجتماعی افراد داشته باشد.

اگر سوالی درباره هر یک از مزایا و معایب کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری داشتید، به راحتی می‌توانید با خدمات کامپیوتری رایانه کمک با استفاده از تلفن های ثابت : ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و شماره: ۰۲۱۷۱۲۹ برای ارتباط از طریق موبایل تماس بگیرید تا به جواب سوالاتتان برسید. کارشناسان ما سوالات شما را در کمترین زمان پاسخ می دهند و ابهامات شما را برطرف خواهند کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید آمپول اوزمپیک

آجر نسوز

مرکز فروش نردبان مخابراتی

پراپ فرم

دمپایی عمده

خرید صندل عمده

کامل ترین مرجع پی ال سی

استابلایزر سروو موتوری

فرکانس متر

چسباندن زيرنويس

تعمیر گیربکس کیا

دانلود آهنگ جدید

تبلیغات در بله

یوتوفارکس

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک

خرید رپورتاژ ارزان

مکانیک سیار

خرید رپورتاژ آگهی