کد خبر : 208231
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 خرداد 1402 - 23:10

معرفی قبرس شمالی؛ نکات طلایی سرمایه گذاری خارجی

معرفی قبرس شمالی؛ نکات طلایی سرمایه گذاری خارجی

قبرس شمالی یکی از جزایر زیبا و شگفت انگیز دریای مدیترانه است که با آب و هوایی عالی و شرایط زندگی مناسب، به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل شده است. کشورهایی که در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شده‌اند، معمولا دارای مناظر سرسبز و زیبایی هستند. دریای مدیترانه چند جزیره بزرگ دارد که یکی از آنها

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از جزایر زیبا و شگفت انگیز دریای مدیترانه است که با آب و هوایی عالی و شرایط زندگی مناسب، به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل شده است.

کشورهایی که در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شدهاند، معمولا دارای مناظر سرسبز و زیبایی هستند. دریای مدیترانه چند جزیره بزرگ دارد که یکی از آنها قبرس است. کشور قبرس که از نظر وسعت، سومین جزیره پهناور دریای مدیترانه است، به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میشود. قبرس شمالی که به قبرس تُرک نشین هم معروف است، طبیعت زیبا، مکانهای تفریحی و سیاحتی متعدد و شرایط اقتصادی و اجتماعی خوبی دارد که همه این موارد، آن را به کشوری مناسب برای تفریح و زندگی تبدیل کردهاند. ما در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید به قبرس شمالی سفر یا مهاجرت کنید. درباره بهترین روشهای سرمایهگذاری و همچنین شیوههای خرید ملک در قبرس شمالی نیز توضیح میدهیم. گروه آرتان با سالها تجربه در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری در قبرس شمالی، آماده است تا به تمام متقاضیان، مشاوره لازم در این خصوص را ارائه دهد.

اخذ ویزای قبرس شمالی چگونه است؟

قبرس شمالی تحت حمایت کشور ترکیه قرار دارد. اکثر مردم این کشور به زبان ترکی قبرسی صحبت میکنند که یکی از لهجههای ترکی استانبولی به شمار میرود. از نظر فرهنگی نیز شباهت زیادی بین ترکیه و قبرس شمالی وجود دارد. قوانین ورود به قبرس شمالی برای ایرانیان مشابه کشور ترکیه است. یعنی شما برای ورود به قبرس شمالی به صورت توریستی و تفریحی، نیازی به ارائه ویزا ندارید. فقط کافی است یک پاسپورت ایرانی داشته باشید تا بتوانید به مدت ۳۰ روز در این کشور خوش آب و هوا به تفریح و استراحت بپردازید. اما اگر بخواهید برای تحصیل، کار یا زندگی به قبرس شمالی بروید و مدت طولانی در این کشور بمانید، لازم است برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

اخذ ویزای قبرس شمالی تحصیلی و کاری، یکی از روشهای مهاجرت به قبرس شمالی است. یکی دیگر از راهها آن است که برای خرید ملک در این کشور اقدام کنید. برای دریافت ویزا از طریق هر کدام از این روشها باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید. برای دریافت ویزای کاری نیز باید یک کارفرما یا شرکتی که در قبرس شمالی ثبت رسمی شده است، برای شما دعوتنامه ارسال کند.

 مدارک لازم برای دریافت ویزای قبرس شمالی بستگی به روشی دارد که برای مهاجرت انتخاب کردهاید، اما در حالت کلی شما باید مدارک زیر را ارائه دهید:

  • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به همراه کپی آن
  • یک قطعه عکس جدید
  • اجارهنامه یا سند خانهای در قبرس شمالی که در آن اقامت خواهید داشت
  • تاییدیه محل سکونت در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

در مورد ویزای تحصیلی و تحصیل در قبرس شمالی باید برگه اشتغال به تحصیل که از دانشگاهی در قبرس شمالی گرفتهاند را نیز ارائه نمایید. همچنین در مورد ویزای کاری به تاییدیه محل سکونت نیازی نیست و باید یک سری آزمایشات مربوط به سلامتی خود را پشت سر بگذارید. همچنین در این روش کافرما برای گرفتن ویزای شما اقدام میکند.

بهترین روشهای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای ما ایرانیان مزایای زیادی دارد. با این کار نهتنها میتوانیم سرمایه خود را افزایش دهیم، بلکه اقامت قبرس شمالی را نیز به دست میآوریم. حتی پس از پشت سر گذاشتن مراحلی، میتوان تابعیت و اقامت این کشور را نیز اخذ کرد.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی بسیار سودآور است. مثلا در طی چند سال اخیر، قیمتخانهها در این کشور حدود ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و به همین دلیل سرمایهگذاران زیادی به بازار ملک در این کشور جذب شدهاند. قیمت خانهها در قبرس شمالی مناسب است و برای خرید ملک در این کشور لازم نیست مراحل پیچیده اداری را پشت سر بگذارید. همچنین سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق واحد پولی پوند انجام میشود که نگرانی از بابت کاهش ارزش این واحد پولی وجود ندارد. در ادامه به چند مورد از بهترین روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی اشاره میکنیم:

خرید ملک در قبرس شمالی

جالب است بدانید که قیمت ملک در قبرس شمالی بهطور سالیانه بهطور متوسط بین ۸ تا ۱۲.۵ درصد رشد میکند. به همین دلیل افراد با خرید ملک در قبرس شمالی میتوانند از کسب سود مطمئن باشند. با خرید ملک و پیشپرداخت حداقل یک سوم از مبلغ آن میتوان اقامت موقت قبرس شمالی را به دست آورد. پس از خرید ملک، میتوان با چند سال زندگی در قبرس شمالی، برای اخذ تابعیت و اقامت دائم این کشور نیز اقدام کرد.

البته گفتنی است که با خرید آپارتمان در قبرس شمالی، اجازه کار در این کشور برای شما صادر نمیشود و فقط مجوز زندگی یا سرمایهگذاری خواهید داشت. اما در صورتی که بخواهید در این کشور مشغول به کار شوید، می‌‌توانید با یک کافرما در همانجا به توافق برسید تا برای شما درخواست اجازه کار بدهد. با خرید ملک در قبرس شمالی میتوانید والدین، همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور ببرید.

ثبت شرکت

یکی دیگر از راهها جهت سرمایه گذاری در قبرس شمالی، به ثبت رساندن شرکت در این کشور است. البته برای این کار باید مراحل اداری خاصی را پشت سر بگذارید. در ضمن داشتن تمکن مالی نیز اهمیت زیادی دارد، چون علاوه بر هزینههای ثبت شرکت، باید هزینه اجاره ملک، حقوق کارمندان و پرداخت مخارج جاری شرکت را نیز در نظر بگیرید. اگر قصد راهاندازی یک شرکت در قبرس شمالی را دارید و از پس هزینههای آن برمیآیید، میتوانید روی مشاوره گروه آرتان حساب کنید. ما به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید مراحل اداری را بهراحتی پشت سر بگذارید و ملک مناسب برای شرکت خود را تهیه کنید.

کارآفرینی

در روش کارآفرینی، شما باید یک طرح جامع و کامل اقتصادی را به دولت قبرس شمالی ارائه دهید. در صورتی که این طرح قابل قبول باشد، اجازه فعالیت اقتصادی در این کشور برای شما صادر میشود. اگر سرمایه گذاری به روش کارآفرینی دارای پیچیدگیهای خاص خودش است، اما چنانچه طرح مناسبی داشته باشید، میتوانید سود خوبی کسب کنید.

خرید ملک در قبرس شمالی

راحتترین شیوه خرید آپارتمان در قبرس شمالی

قیمت ملک در قبرس شمالی مناسب است و بهطور مثال قیمت آپارتمان در این کشور نسبت به سایر کشورهای حوزه دریای مدیترانه در سطح پایینتری قرار دارد. مالیات پایین، ثبات اقتصادی، امنیت بالا و امکان اخذ اقامت موقت با پرداخت یکسوم مبلغ ملک، از جمله امتیازاتی هستند که باعث میشوند خرید خانه در قبرس شمالی یک کار سودآور باشد.

جهت خرید آپارتمان در قبرس شمالی، ابتدا باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. به همین دلیل توصیه میشود که با مشاورین حقوقی متخصص و با تجربه صحبت کنید. مطمئنا قوانین و نکات زیادی وجود دارند که با جستجو در اینترنت نمیتوانید از آنها اطلاع پیدا کنید. سپس باید ودیعهای معادل **** تا ۲۰۰۰ پوند را جهت رزرو ملک به شرکت سازنده بپردازید. پس از رزرو تا یک ماه فرصت دارید که یکسوم مبلغ ملک را به حساب شرکت سازنده واریز کنید تا قراداد بین شما منعقد شود.

قبرس شمالی با موقعیت جغرافیایی بینظیر و برخورداری از یک اقتصاد پویا و رو به رشد، به عنوان یکی از مناسبترین و امنترین کشورهای دنیا برای سرمایهگذاری شناخته میشود. «گروه آرتان» مفتخر است در تمام مراحل سرمایهگذاری و مهاجرت در کنار شما باشد و مشاوره و راهنمایی لازم را به شما عزیزان ارائه کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پمپ بشکه کش

ظروف یکبارمصرف

امداد باتری ایرانخودرو

خرید آمپول اوزمپیک

آجر نسوز

مرکز فروش نردبان مخابراتی

پراپ فرم

دمپایی عمده

خرید صندل عمده

کامل ترین مرجع پی ال سی

استابلایزر سروو موتوری

فرکانس متر

چسباندن زيرنويس

تبلیغات در بله

یوتوفارکس

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک

خرید رپورتاژ ارزان

مکانیک سیار

خرید رپورتاژ آگهی