کد خبر : 205953
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 آذر 1401 - 22:01

آشنایی با تاریخچه تغییرات و آپدیت های ارز دیجیتال دوج کوین

آشنایی با تاریخچه تغییرات و آپدیت های ارز دیجیتال دوج کوین

  ارز دیجیتال دوج کوین که در ابتدا فقط یک سرگرمی بود حال به یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا تبدیل شده‌است. در مسیر موفقیت این رمزارز افراد مشهوری نظیر ایلان ماسک تأثیرگذار بودند و برای بهبود روند آن تلاش کردند. یکی از دلایلی که موجب شد این ارز به برتری خود در بازار کریپتو

 

ارز دیجیتال دوج کوین - تبدیل

ارز دیجیتال دوج کوین که در ابتدا فقط یک سرگرمی بود حال به یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا تبدیل شده‌است. در مسیر موفقیت این رمزارز افراد مشهوری نظیر ایلان ماسک تأثیرگذار بودند و برای بهبود روند آن تلاش کردند. یکی از دلایلی که موجب شد این ارز به برتری خود در بازار کریپتو ادامه دهد، دریافت آپدیت‌های جدید برای رفع ایرادات و اضافه‌کردن ویژگی‌های جدید است. در آخرین آپدیتی که برای دوج کوین منتشر شد، شاهد عرضه قابلیت‌های جدید و به همراه حذف ایرادات آن هستیم. در حال حاضر سرمایه‌گذاری در این ارز در صرافی دوج کوین می‌تواند یک انتخاب حرفه‌ای باشد. برای آشنایی با تاریخچه تغییرات و آپدیت‌ های ارز دیجیتال دوج کوین در این مقاله با ما همراه شوید. 

آشنایی با دوج کوین، رمز ارز محبوب ایلان ماسک

دوج کوین یک ارز دیجیتال منبع‌باز  و همتا به همتا است که در سال ۲۰۱۳ توسط یک تیم متخصص به نام‌های بیلی مارکوس و جکسون پالمر متولد شد. ایده اصلی این رمزارز برگرفته از یک شوخی بود و این دسته از آلت‌کوین‌ها به‌عنوان «میم کوین» شناخته می‌شوند. دوج کوین با الهام گرفتن از بیت‌کوین ساخته شد. با رسیدن ارزش هر بیت‌کوین به ۱۰۰۰ دلار، تیم توسعه‌دهنده دوج کوین عرضه را شروع کردند. در ابتدای کار برای اینکه روند ساخت دوج کوین سرعت بیشتری داشته باشد، از ارز دیجیتال دیگری به نام لاکی کوین استفاده کردند. در نهایت بلاک‌چین دوج کوین با استفاده از فناوری و جزئیات لاکی کوین ساخته شد. خود لاکی کوین نیز انشعابی از بیت‌کوین است. بدین ترتیب، دوج کوین یک انشعاب غیرمستقیم از بیت‌کوین است. 

شبکه دوج کوین از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند و هیچ محدودیتی برای عرضه آن وجود ندارد. به همین دلیل بسیاری از معامله‌گران باتوجه‌به این خصیصه ترجیح می‌دهند هولدر دوج کوین نباشند. شاید دوج کوین در ابتدا فقط یک شوخی بود؛ اما حالا اهدافی مانند استفاده به‌عنوان یک روش پرداخت و مقاصد خیریه را دارد. کاربران می‌توانند پس از آموزش خرید و فروش از دیجیتال با استفاده از شبکه دوج کوین با هزینه بسیار کمتری تراکنش خود را انجام دهند. 

تاریخچه تغییرات دوج کوین 

دوج کوین از سال ۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرده است اما به‌روزرسانی شدند آن تا به امروز موجب نگرانی طرف‌داران این کوین شده‌است. رها شدن این پروژه به حال خود موجب شد تا کاربران و فعالان بازار به فکر ارتقا و توسعه این اکوسیستم محبوب باشند. در طی سال‌های گذشته دوج کوین یکی از بنیان‌گذاران خود یعنی جکسون پالمر را از دست داد  و این اتفاق باعث شد تا کاربران امید خود را در توسعه و افزایش ارز دوج کوین را از دست بدهند. اما در سال ۲۰۲۱ با اوج گرفتن قیمت دوج کوین، بالاخره صحبت‌هایی درباره  عرضه آپدیت‌ های ارز دیجیتال دوج کوین به گوش رسید. حالا که اخبار قطعی و دقیق آپدیت دوج کوین منتشر شده به سراغ بررسی و تحلیل جزئیات آن می‌رویم. 

جزئیات به روز رسانی دوج کوین، چه تغییراتی در راه است؟ 

جدیدترین آپدیت دوج کوین قرار است تا اواخر سال ۲۰۲۲ که   ۱.۱۴.۶نام دارد منتشر شود. پیش از این آخرین آپدیت دوج کوین ۱.۱۴.۵ بود که در اواخر سال ۲۰۲۱ منتشر شد و جزو جدیدترین آپدیت‌های آن شناخته می‌شود. حتی ایلان ماسک نیز این به‌روزرسانی را یک اتفاق مهم در دوج کوین می‌داند. این آپدیت بر روی هسته دوج کوین انجام می‌شود و بلاک‌چین دوج کوین نیز دچار تغییرات مهمی می‌شود. یکی از توسعه‌دهندگان اکوسیستم دوج کوین، پاتریک لودر در صفحه گیت‌هاب خود جزئیات آپدیت دوج کوین را در قابل یک لیست منتشر کرد. 

چه تغییراتی در اکوسیستم دوج کوین به وقوع می پیوندند؟ 

در این آپدیت تغییرات الزامی که باید انجام شوند با عنوان “Must Have” نوشته شده‌اند. در این قسمت شاهد افزایش امنیت کاربران استفاده‌کننده از والت‌های اختصاصی دوج کوین نظیر “Multidoge” و “Dogecoin Core” هستیم. همان‌طور که پیش از این گفتیم، دوج کوین با فورکی از بیت‌کوین است و همین موضوع باعث شده تا ایرادات و باگ‌های موجود در بلاک‌چین بیت‌کوین به شبکه دوج کوین نیز منتقل شوند. در این آپدیت قرار است ایرادات امنیتی هسته بلاک‌چین بیت‌کوین که در دوج کوین هم وجود دارند، برطرف شوند. در این میان، خود بلاک‌چین دوج کوین، ایرادات و باگ‌های جداگانه‌ای دارد و بخشی دیگری از تغییرات Must Have شامل برطرف‌کردن ایرادات این بلاک‌چین است. 

پس از انجام شدن آپدیت دوج کوین، کیف پول Dogecoin Core نیز ارزان‌تر خواهد شد و کاربران می‌توانند با صرف هزینه کمتری از این والت اختصاصی استفاده کند. تیم توسعه‌دهنده دوج کوین از این منظر برای فعالان حوزه این رمزارز و بلاک‌چین آن نیز بهبود چشمگیری را شاهد هستند. قرار است در این نسخه استفاده از اسکریپت گیتیان آسان‌تر شود. گیتیان یکی از ماژول‌های ساخته شده توسط توسعه‌دهندگان دوج کوین است که توسط دیگر توسعه‌دهندگان استفاده می‌شود. 

یکی دیگر از بخش‌های آپدیت دوج کوین “Should Have” نام دارد. تغییراتی که در این بخش قرار است رخ دهند با وجود اینکه بسیار مهم هستند؛ اما الزامی برای انجام آنها در هنگام عرضه آپدیت وجود ندارد. به همین دلیل تغییراتی که در این بخش گفته می‌شوند در نسخه منتشر شده وجود ندارند. در این بخش قرار است تغییراتی در زمینه وابستگی دوج‌کوین به شبکه‌های دیگر انجام شود. 

بخش بعدی “Could Have” نام دارد و احتمال انجام تغییراتی که در آن برنامه‌ریزی شده خیلی کمتر از بخش قبلی است. تغییرات آن شامل بهبود عملکرد بلاک‌چین، بهبود نحوه استفاده و ماژول “Cleans Up” است. 

طبق توضیحات منتشر شده در صفحه گیت‌هاب، در این نسخه از دوج کوین هشدار سیستم حذف شده و پیام‌های هشدار نیز غیرفعال شده‌اند. اکوسیستم دریافت تراکنش‌ها بهبود پیدا کرده‌اند و بسیار قابل‌اعتمادتر شده‌اند. مدیریت حافظه بلاک‌چین در زمان شلوغی شبکه یا اتصال کاربران کم‌سرعت، بهبودیافته تا شاهد افزایش سرعت این بلاک‌چین باشیم. بهبودهای ایجاد شده در اکوسیستم دوج کوین نشان می‌دهد  که تیم توسعه این رمزارز به توسعه ایلان ماسک مبنی‌بر کاهش کارمزد تراکنش‌ها عمل کرده‌اند. در همین راستا، ” Dust Limit”  نیز از ۱ دوج کوین به ۰.۰۱ دوج کوین کاهش‌یافته است. Dust Limit به معنای حداقل ارز دیجیتالی است که می‌توانیم در یک بلاک‌چین مبادله کنیم. 

در آپدیت دوج کوین یک خبر خوب نیز برای کاربران ایرانی وجود دارد. در این نسخه شاهد آپدیت زبان فارسی نیز هستیم و ازاین‌پس، کاربران و توسعه‌دهندگان فارسی نیز می‌توانند در محیط این بلاک‌چین فعالیت کنند. 

عاقبت این شوخی چه می شود؟ 

خرید دوج کوین

پس از انجام آپدیت دوج کوین، انتظار می‌رود که قیمت دوج کوین شتاب ازدست‌رفته خود را بازیابی کند و به سمت سطح مقاومت ۰.۱۲۱۲ دلاری حرکت کند. طبق پیش‌بینی کارشناسان برای قیمت این ارز در سال ۲۰۲۲ ممکن است تا پایان سال از ۰.۰۷ دلار عبور کند. بالاترین قیمت پیش‌بینی شده برای سال ۲۰۲۲ حدود ۰.۰۹ دلار و کم‌ترین قیمت حدود ۰.۰۲ دلار است. 

جمع بندی نهایی

در این مقاله ابتدا ارز دیجیتال دوج کوین را شناختیم و با تغییرات و آپدیت‌های آن آشنا شدیم. تیم توسعه‌دهنده دوج کوین قصد دارد به‌روزرسانی جدید این اکوسیستم را به‌زودی اجرایی کند. در پلتفرم گیت‌هاب شرح کارهایی که باید یا می‌تواند در این به‌روزرسانی به انجام برسد درج شده‌است. سرمایه‌گذاران ارز امیدوارند پس از آپدیت دوج کوین، شاهد رشد خوبی از این رمزارز باشند. در سال‌های گذشته دوج‌ کوین به علت حواشی زیادی که داشته، دوران بسیار پرفراز و نشیبی را سپری کرده است و اغلب فعالان به بازار به آینده این ارز امیدوار هستند. 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید آمپول اوزمپیک

آجر نسوز

مرکز فروش نردبان مخابراتی

پراپ فرم

دمپایی عمده

خرید صندل عمده

کامل ترین مرجع پی ال سی

استابلایزر سروو موتوری

فرکانس متر

چسباندن زيرنويس

تعمیر گیربکس کیا

دانلود آهنگ جدید

تبلیغات در بله

یوتوفارکس

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک

خرید رپورتاژ ارزان

مکانیک سیار

خرید رپورتاژ آگهی