کد خبر : 208279
تاریخ انتشار : یکشنبه 4 تیر 1402 - 22:43

۷ راهکار طلایی برای مقابله با خشم کودکان سال۱۴۰۲

۷ راهکار طلایی برای مقابله با خشم کودکان سال۱۴۰۲

  بهترین روانپزشک کودکان در تهران چه ویژگی هایی دارد ؟ ۷ راهکار طلایی برای مقابله با خشم کودکان چه هستند ؟ با گسترش فرهنگ توجه به سلامت روان و نقش مهم آن در دوران کودکی، پدر و مادر ها به دنبال بهتر کردن سلامت روانی کودکان و نوجوانان خود می باشند و به همین

 

بهترین روانپزشک کودکان در تهران چه ویژگی هایی دارد ؟ ۷ راهکار طلایی برای مقابله با خشم کودکان چه هستند ؟ با گسترش فرهنگ توجه به سلامت روان و نقش مهم آن در دوران کودکی، پدر و مادر ها به دنبال بهتر کردن سلامت روانی کودکان و نوجوانان خود می باشند و به همین دلیل از بهترین روانپزشک کودکان در تهران و شهرستان ها کمک می گیرند.

سلامت روان دوران کودکی به معنای رسیدن به نقاط عطف رشد و یادگیری مهارت های اجتماعی سالم و نحوه برخورد با مشکلات است. کودکانی که از نظر روانی سالم هستند کیفیت زندگی خوبی دارند و می توانند در خانه، مدرسه و جامعه عملکرد خوبی داشته باشند. برای شناسایی بهترین مشاور کودکان در کرج و بهترین روانپزشک در تهران ابتدا باید دانست که روانپزشک کودک کیست و در چه زمینه هایی فعالیت می کند، چه آموزشی دارد و در چه مراکزی کار می کند. در این مقاله به بررسی این موضوعات خواهیم پرداخت.

کودک پرخاشگر چه ویژگی هایی دارد؟

گاهی اوقات بچه ها خواهر و برادرشان را هل می دهند که به آنها می خندند یا اگر والدینشان می گویند نمی توانند به سینما بروند، پاهایشان را روی زمین می کوبند. اما یک کودک پرخاشگر معمولاً اینگونه رفتار می کند:

 • بیشتر اوقات خونسردی خود را از دست می دهند و به شدت عصبانی می شوند.
 • به راحتی ناامید شوید
 • مشکل در شرکت در موقعیت های اجتماعی و دوست یابی
 • به کودکان یا بزرگسالان حمله فیزیکی می کند
 • اغلب ناآرام، بداخلاق یا در حال فکر
 • بسیار تحریک پذیر یا عجله دارد و در تمرکز مشکل دارد
 • اقتدار را زیر پا می گذارد و از پیروی از قوانین امتناع می ورزد
 • مدام با اعضای خانواده دعوا می کند و اختیارات والدین را نمی پذیرد
 • در مدرسه ضعیف است یا نمی تواند در کلاس یا سایر فعالیت های سازماندهی شده شرکت کند
 • او اغلب مسئولیت رفتار بد خود را بر عهده نمی گیرد و دیگران را سرزنش می کند

یک کودک پرخاشگر در بیش از یک موقعیت، مانند مدرسه، خانه، رویدادهای اجتماعی یا ورزش، این گونه رفتار می کند.

روانشناستو یک رسانه تخصصی در زمینه روانشناسی و یکی از پربازدید ترین وب سایت ها در زمینه ارائه بهترین روانشناسان خانواده، کودک و نوجوان و روانشناس زناشویی در تهران و سایر شهرهای ایران می باشد. ما در رسانه روانشناستو سعی می کنیم با تولید محتوای با کیفیت و مناسب شما بهترین و با تجربه ترین روانشناسان را در هر زمینه ای به نمایش بگذاریم.

ویژگی بهترین روانپزشک کودکان در تهران

بهترین روانپزشک کودکان در تهران، قطعا پزشکی است که در تشخیص و درمان اختلالات رفتاری و روانی در کودکان تخصص دارد. روانپزشک کودک از دانش خود در مورد عوامل متعددی از جمله عوامل بیولوژیکی و روانی برای طراحی یک برنامه درمانی برای کودک مبتلا به اختلالات رفتاری و فکری استفاده می کند. این طرح ممکن است شامل دارویی برای کمک به کنترل یا به حداقل رساندن برخی رفتارها یا افکار باشد. روانپزشکان کودک با کودکان و نوجوانانی که مشکلات روانی دارند کار می کنند. آنها طیف گسترده ای از مسائل مربوط به سلامت روان، از جمله مسائل روحی و روانی را درمان می کنند. وظیفه آنها شناسایی مشکل موجود و ارائه راه حل مناسب است.

مسائل روانشناختی دوران کودکی می تواند تاثیر قابل توجهی بر رشد کودک داشته باشد. استرس و تاثیر بر خانواده ها نیز در این شرایط بسیار زیاد است. تشخیص و درمان کودکان مبتلا به مشکلات روحی و روانی نه تنها می تواند درد را تسکین دهد، بلکه مسیر زندگی را نیز تغییر می دهد. تشخیص زودهنگام اختلالات به این معنی است که شانس بیشتری برای درمان موفق دارید. بهترین روانپزشک کودکان در تهران باید بتوانند مسائل را از زوایای مختلف درک کنند، زیرا معمولاً با کودکان و نوجوانان و اعضای خانواده آنها سروکار دارند.

چگونه با پرخاشگری فرزندم کنار بیایم؟

سریع جواب دهید : فوراً به فرزندتان بگویید که رفتار او غیر منتظره بوده و دیگر تکرار نخواهد شد. اگر فرزندتان کودک دیگری را زد، او را برای مدتی از محیط خارج کنید تا عصبانیت او فروکش کند. با او بنش ینید یا او را در مکانی امن قرار دهید تا آرام شود. ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد. دور کردن فرزندتان از موقعیت و مکانی که در آن رفتار پرخاشگرانه انجام داده است به او کمک می کند تا بفهمد رفتارش عواقبی دارد. و به او نشان می دهد که اگر دوستانش را بزند، لگد بزند یا گاز بگیرد، دیگر نمی تواند با آنها بازی کند.

هرگز عقب نشینی نکنید: وقتی فرزندتان با شما خشونت آمیز رفتار می کند، ممکن است وسوسه شوید که تلافی کنید و با خشونت پاسخ دهید. یا وقتی او سر شما فریاد می زند صدای خود را بلند کنید. اما این به او یاد نمی دهد که آرام باشد. درعوض، این احساس را در او ایجاد می کند که در مواجهه با چیزهایی که دوست ندارد، واکنش تهاجمی نشان می دهد. همچنین به او اجازه می دهد هر بار با این رفتار توجه شما را جلب کند. ممکن است عصبی یا خجالت زده باشید، بنابراین در صورت نیاز یک دقیقه به خود فرصت دهید تا نفس عمیق بکشید. سپس با خونسردی به داد زدن و رفتار خشونت آمیز او پاسخ دهید تا رفتار مناسب را به او آموزش دهید.

به او نشان دهید چگونه آرامش خود را حفظ کند: اجازه دهید فرزندتان ببیند که شما چقدر آرام هستید با ناامیدی ها برخورد می کنید. به عنوان مثال، ممکن است بگویید: “اوه، من نمی توانم تاپ مورد علاقه خود را پیدا کنم. این بسیار خسته کننده است! به جای این کلمات می توانید بگویید خیلی دلم میخواست امروز بپوشمش به نظر می رسد باید به جای آن لباس دیگری انتخاب کنم.”

در برابر مسائل ثابت قدم باشید : سعی کنید به رفتار پرخاشگرانه فرزندتان به شیوه ای قابل پیش بینی واکنش نشان دهید. این به کودک شما اجازه می‌ دهد تا بداند که شما چگونه به رفتار پرخاشگرانه‌ اش واکنش نشان می‌ دهید و برای او آسان‌ تر خواهد بود که بفهمد چه کاری باید انجام دهد. از داشتن یک سری قوانین برای خانه و مجموعه ای دیگر برای روزهای بازی یا تعطیلات خودداری کنید. این می تواند کودک شما را گیج کند و باعث شود که فکر کند فقط وقتی با شما بازی می کند باید خوب باشد.

در مورد احساسات فرزندتان صحبت کنید: وقتی فرزندتان آرام شد، وقت آن است که با ملایمت در مورد موقعیتی که او را عصبانی کرده است، صحبت کنید. اگر می تواند خودش را توضیح دهد، از او بپرسید که چه چیزی او را عصبانی کرده است: “چه چیزی تو را اینقدر عصبانی کرد؟” توضیح دهید که گاهی اوقات عصبانی شدن اشکالی ندارد، اما در هنگام عصبانیت فشار دادن، لگد زدن یا گاز گرفتن کسی کاملا اشتباه است.

با کمک به یکدیگر، می‌ توانید راه بهتری را برای کودکتان پیدا کنید تا با احساسات خشمگین کنار بیاید، مانند یافتن یک بزرگسال برای کمک، شمردن تا ۱۰، نفس عمیق کشیدن یا دور شدن از محیط برای یک یا دو دقیقه. به او بگویید که گاهی اوقات صحبت کردن در مورد احساسش می تواند به او کمک کند. برای مثال، به جای رفتار خشونت آمیز، بهتر است بگوید: « من واقعاً عصبانی هستم که مداد رنگی بنفش را برداشتی. اگر فرزندتان از صحبت کردن در مورد اتفاقی که افتاده اجتناب می کند یا کلمات مناسبی برای توضیح آن پیدا نمی کند، بهتر است او را مجبور نکنید. در عوض، می توانید آرام کنار هم بنشینید و کتابی در مورد مدیریت خشم و ناامیدی بخوانید.

تقویت مسئولیت پذیری: اگر فرزند شما به هم ریخته یا بازی دیگران را خراب می کند، به آنها بگویید که این به عهده آنهاست که آن را درست کنند. به عنوان مثال، او می تواند چیزهایی را که روی زمین انداخته است بردارد یا به جمع آوری یک پازل کمک کند. به او توضیح دهید که این یک تنبیه نیست، بلکه باید همیشه وقتی اشتباه می کنید، مسائل را اصلاح کنید. کودک پیش دبستانی خود را تشویق کنید که عذرخواهی کند. به آنها بگویید که گفتن این حرف برای فردی که آسیب دیده است تفاوت زیادی ایجاد می کند و همچنین به آنها کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به آنچه اتفاق افتاده است داشته باشند.

به فرزندتان کمک کنید تا احساسات کسی را که به او صدمه زده است بفهمد: «متاسفم که دستمال کاغذی شما را گرفتم و به شما صدمه زدم. » توضیح دهید که مهم است که صمیمانه عذرخواهی کند، اما تا زمانی که کمی بزرگتر نشده است، از او انتظار «عذرخواهی» کامل نداشته باشید.

زمان تماشای مانیتور را محدود کنید: بسیاری از مطالعات انجام شده در زمینه تربیت کودک نشان داده است کودکانی که زمان زیادی را صرف خیره شدن به صفحه نمایش می کنند، نسبت به کودکانی که زمان کمتری را صرف آن می کنند، پرخاشگرتر هستند. هنوز دقیقاً مشخص نیست که زمان استفاده از صفحه نمایش چقدر بر رفتار کودکان تأثیر می گذارد. اما حواستان باشد که فرزندتان چه مدت زمانی را جلوی صفحه نمایش می گذراند، چه تلویزیون، تلفن همراه یا تبلت .بهتر است زمان خاصی را برای استفاده از این ابزار برای فرزندتان تعیین کنید.

با درگیر کردن آن در بازی‌ های فعال، زمان صفحه نمایش را کاهش دهید. هر بازی، مانند بازی کردن در داخل خانه یا بازی با توپ در فضای باز، به او کمک می کند تا انرژی غرق شده خود را آزاد کند. کودکان زیر پنج سال به حداقل سه ساعت فعالیت بدنی در روز نیاز دارند. وقتی به فرزندتان اجازه می‌ دهید تلویزیون تماشا کند یا بازی کند، برنامه‌ ها یا بازی‌ های مناسب سن خود را انتخاب کنید که خیلی زود تمام نمی‌ شوند.

خویشتن داری را در او تقویت کنید: به جای اینکه فقط به رفتار بد فرزندتان توجه کنید، سعی کنید به رفتار خوب او نیز پاسخ مثبت دهید. مثلاً وقتی به جای اینکه به زور دسته بازی برادرش را بگیرد منتظر نوبت می ماند. تاکید کنید که خود کنترلی و حل تعارض مهارت های لازم برای موفقیت و دوست یابی در دبیرستان و بعد از آن هستند. اگر این کار برای او خیلی سخت است، ممکن است لازم باشد به فرزندتان برای کنترل خشمش جایزه بدهید.

چه زمان باید نگران تجاوز کودک باشم؟

بیقراری و پرخاشگری کودک شما احتمالاً با بزرگتر شدن، بدون هیچ کمک اضافی، خود به خود فروکش می کند. اما اگر نگران این موضوع هستید قطعا می توانید با بهترین روانپزشک کودکان در تهران صحبت کنید . بهترین روانپزشک کودکان در تهران می‌ توانند راه‌ های دیگری را برای کمک به فرزندتان برای مقابله با احساسات خشم یا ناامیدی ارائه دهند. گاهی اوقات بی قراری کودک می تواند نشانه ای از یک مشکل یادگیری تشخیص داده نشده یا یک مشکل عاطفی باشد. در صورت رفتار پرخاشگرانه فرزندتان از پزشک خود کمک بخواهید:

 • هر روز یا بیشتر روزها اتفاق می افتد
 • این جدی است و ممکن است به او، دیگران، حیوانات خانگی یا دارایی آسیب برساند
 • در مهدکودک، با زمان خانواده یا فعالیت های اجتماعی تداخل دارد
 • با بزرگتر شدن، مکرر یا شدیدتر می شود
 • این شامل پرخاشگری نسبت به خود است، مانند سیلی زدن یا خاراندن خود، یا صحبت منفی در مورد خود

اگر پزشک شما در مورد رفتار کودک شما نگران است، می تواند شما را به مشاوره یا سایر کمک های روانشناختی ارجاع دهد. . یک کودک درمانگر آموزش دیده می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چرا فرزندتان به همان شیوه رفتار می کند و نکات زیادی برای مدیریت رفتارش به شما ارائه می دهد. با گذشت زمان و محبت و حمایت زیاد شما، احتمالاً تمایلات پرخاشگرانه فرزندتان کاهش خواهد

کلام آخر

با تشکر از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید، سایت روانشناستو سعی کرده است بهترین روانپزشک کودکان در تهران را به شما معرفی کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد، اگر پیشنهاد یا انتقادی دارید می توانید از طریق سایت روانشناستو یا ravandid.com با ما در میان بگذارید.

منبع :(ravandid.com)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پمپ بشکه کش

ظروف یکبارمصرف

امداد باتری ایرانخودرو

خرید آمپول اوزمپیک

آجر نسوز

مرکز فروش نردبان مخابراتی

پراپ فرم

دمپایی عمده

خرید صندل عمده

کامل ترین مرجع پی ال سی

استابلایزر سروو موتوری

فرکانس متر

چسباندن زيرنويس

تبلیغات در بله

یوتوفارکس

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک

خرید رپورتاژ ارزان

مکانیک سیار

خرید رپورتاژ آگهی